Hírek

Találatok száma: 8 773

A magyar mesterséges intelligencia szabályozási stratégia proaktív és emberközpontú

A magyar mesterséges intelligencia (MI) szabályozási stratégia a proaktív, emberközpontú, több érdekelt fél bevonásán nyugvó megközelítésen alapul, hasonlóan több multilaterális és nemzetközi kezdeményezéshez - mondta Palkovics László innovációs és technológiai miniszter az Európa Tanács Miniszteri Bizottságának magyar elnöksége keretében a mesterséges intelligencia szabályozásáról szervezett keddi videókonferencia zárásaként. A miniszte

A rezsicsökkentés képes féken tartani a lakossági energiaárakat

A rezsicsökkentésre vonatkozó kormányzati intézkedés már több éve védi a magyar fogyasztókat, bizonyította, hogy képes féken tartani a lakossági energiaárakat - jelentette ki az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) körforgásos gazdaság fejlesztéséért, energia- és klímapolitikáért felelős államtitkára Luxembourgban kedden. Steiner Attila az Európai Unió energiaügyekért felelős miniszteri tanácsa rendkívüli ülését követően az

Az oktatást szolgáló szabadulószoba nyílt világszínvonalú fejlesztéssel a BME-n

Az infokommunikációs ismeretek gyors elsajátítását szolgáló szabadulószobát adtak át kedden a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karán (BME VIK), együttműködésben a Cisco Magyarországgal. "Az oktatást játékosan szolgáló fejlesztésről van szó, amely világszinten is egyedülálló. A szabadulószoba azt a hitet táplálja, hogy az egyetemek és a vállalatok maguktól, önállóan is kiváló

Hosszú távú együttműködésről állapodott meg az ITM és a Huawei

Az oktatás digitális átalakítását, az 5G és a vezetékes hálózatok fejlesztését, valamint az okosváros megoldásokat is magában foglaló hosszú távú együttműködésről írt alá szándéknyilatkozatot Palkovics László innovációs és technológiai miniszter, valamint Colin Cai, a Huawei Technologies Hungary vezérigazgatója kedden Budapesten, a vállalat által rendezett konferencián. A Huawei Technologies tájékoztatása szerint a Tech4Green - Digital Powe

Átadták az M30-as autópálya Tornyosnémetiig tartó szakaszát

Átadták az M30-as autópálya Miskolc és Tornyosnémeti között megépült szakaszát kedden. Nagy Róbert Attila, a beruházó Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. vezérigazgatója a Tornyosnémeti határában tartott ünnepségen elmondta, az 56,8 kilométer hosszú új sztrádaszakasz megépítésével Miskolc és Kassa között gyorsforgalmi úton lehet közlekedni, amely része a 3300 kilométer hosszú, a Balti-tengertől Romániáig, illetve Görögországig tartó Via

Kegyeleti gyertyagyújtás a Hadtörténeti Intézet és Múzeumban

„Egyetlen nemzet, egyetlen katonája sem született hősnek. Azzá váltak tetteik és cselekedeteik alapján” - hangsúlyozta Szabó István, a Honvédelmi Minisztérium honvédelmi államtitkára október 27-én, szerdán, Budapesten.A halottak napja alkalmából, a HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum díszudvarán rendezett kegyeleti gyertyagyújtáson Szabó István úgy fogalmazott: csendesen, fejet hajtva, nemzetiségtől függetlenül emlékeznünk kell

Erősödő együttműködés a CEDC és a nyugat-balkáni országok között

A Közép-Európai Védelmi Együttműködés (CEDC) és a nyugat-balkáni országok védelempolitikai igazgatói október 26-án, a horvátországi Trakostyánban (Trakošćan) egyeztettek. A találkozón hazánkat dr. Németh Gergely, a Honvédelmi Minisztérium védelempolitikáért felelős helyettes államtitkára képviselte.A megbeszélés központi témáját a nyugat-balkáni államok Európai Uniós csatlakozása jelentette. A védelempolitikai igazgatók

Fórumbeszélgetések Bács-Kiskun megyében

Október 26-án, kedden Kalocsán és Kiskunhalason folytatódott az a fórumbeszélgetés-sorozat, amelyen a honvédelmi miniszter nyugállományú katonákkal és honvédségi nyugdíjasokkal beszéli át a tárca és a honvédség aktuális kérdéseit.Kalocsa, majd Kiskunhalas városába látogatott Benkő Tibor honvédelmi miniszter, hogy kötetlen beszélgetés keretében tájékoztassa a nyugállományú katonákat és honvédségi nyugdíjasokat a tárcát

Intézményi napelempark létesült Alsóvadácson

A magyar kormányzat elkötelezett a fenntartható jövő érdekében végzett fejlesztések mellett - emelte ki az Agrárminisztérium erdőkért felelős helyettes államtitkára szerdán az Alsóvadácsi Panzió és Turisztikai fogadópont energiaellátását biztosító napelem beruházás átadóján.Az Alsóvadácson létesült intézményi napelempark a jövőben az Alsóvadácsi Panzió és Turisztikai központot, valamint a hozzá tartozó kiszolgáló

Tejfogyasztást népszerűsítő kampány indul

A tejágazat alapvető ágazata a mezőgazdaságnak és az élelmiszeriparnak, ezért fontos a stabil működése - mondta Tarpataki Tamás, az Agrárminisztérium agrárpiacért felelős helyettes államtitkára a tárca, a Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács, illetve az Agrármarketing Centrum fogyasztásösztönző kampányáról szóló sajtótájékoztatón szerdán.Megjegyezte: a minisztérium évente több tízmillió forintot költ a tejfogyasztás

Fontos információk az idei kárenyhítő juttatás iránti kérelem benyújtásához

A 2021. kárenyhítési évben bekövetkezett mezőgazdasági károk után a kárenyhítő juttatás iránti kérelmet 2021. november 30-ig azon károsultak nyújthatják be, akik kárbejelentést tettek a 2021. évi kárenyhítési időszakban.A károsult termelők 2021-ban is a megszokott módon, elektronikus úton tudják majd november elejétől benyújtani a kárenyhítő juttatás iránti kérelmüket a Magyar Államkincstár erre szolgáló internetes

Június óta 47 millió fő felett a foglalkoztatottak száma

A nyári hónapok után szeptemberben is 4,7 milliónál többen dolgoztak Magyarországon – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal gyorstájékoztatójából. Korábban két egymást követő hónapban sem ugrotta meg ezt a szintet a hazai foglalkoztatás. 2022 közepén, a háború és energiaválság dacára, mindeddig példa nélküli módon negyedik hónapja e rekordszámba menő határérték felett alakul a munkában állók létszáma.A hazai elsődleges munkaerőpiacon az egy
Fizetési megoldás szolgáltatója
Barion