Felidézte: a közelmúltban zárult, a pénzügyi tudatosságot és vállalkozói kompetenciákat fejlesztő Pénz7 programsorozat nagyon sikeres volt, a részvételt tekintve "világszinten vezetők vagyunk".
Azt mondta, hogy tapasztalataik szerint az elméleti tudást sikerült jelentősen javítani, azt azonban a gyakorlati tudással kell párosítani. Ezért a vetélkedő feladatainak összeállításakor az volt a fő rendező elv, hogy a mindennapi életben használható gyakorlati tudásra összpontosítsanak a pénzügyi definíciók és lexikális tudás számonkérése helyett - hangsúlyozta az államtitkár. Hozzátette: igyekeztek olyan feladatokat kitalálni, hogy amikor pénzügyi-biztosítási, vagy például hiteltermékek közül kell választani, akkor a résztvevők automatikusan elő tudják hívni és alkalmazzák az elméleti tudást.
Felhívta a figyelmet arra, hogy a pénzügyi szektor gyors változása és a pénzügyi innovációk is kihívás elé állítják a fiatalokat.
A szaktárca tájékoztatása szerint a második alkalommal megrendezett ZsetON többfordulós pénzügyi vetélkedő január 27-én indult. A március 16-ig tartó első fordulóban külön kategóriában versenyeztek a 14-19 éves középiskolások, valamint a 19-24 éves főiskolások és egyetemisták. Az utóbbi korcsoportnak összeállított játék kétfordulós volt, az online döntőt március 21-én rendezték. A középiskolások közül az első 100 legjobb diák jutott tovább a középdöntőbe, közülük a legjobb 10 pedig a döntőben versenyezhetett.
A pénteki döntőn az első helyezett Gergácz Bálint, a második Kiss András, a harmadik Szafián Petra lett.
Az egyetemisták döntőjét Magasházi Mercédesz nyerte.
A Bankszövetség különdíját a legfiatalabb középdöntőbe jutott versenyző, Váradi Patrik Dániel kapta. A Pénzitánytű Alapítvány különdíját a Pénziránytű Iskolahálózat tagintézményeiből érkező legjobb eredményt elérő diák, Novák Anna nyerte. A Magyar Biztosítók Szövetsége különdíját a legtöbb versenyzőt küldő iskola, a Hódmezővásárhelyi SZC Makói Návay Lajos Technikum és Kollégium kapta.