A 128 milliárd keretösszegű, a vállalatok kutatásfejlesztési és innovációs tevékenységét támogató pályázaton eddig 359 nyertes projekt született, és közel 90 milliárd forinttal segítették a hazai vállalkozások innovációit – tette hozzá a pénzügyminiszter.
A gazdaság újraindulásánál azok a cégek lesznek a legjobb pozícióban, amelyek képesek újítani és alkalmazkodni a jelentősen megváltozott helyzethez – hívta fel a figyelmet Varga Mihály. Mint mondta: ennek érdekében állítottuk a gazdaságvédelmi célok szolgálatába – a nagymértékű költségvetési ösztönzőkön túl – a még fel nem használt uniós fejlesztési források jelentős részét is. A miniszter arra is emlékeztetett, hogy a GINOP a legjelentősebb az uniós támogatások felhasználását koordináló operatív programok közül, keretében összesen több mint 2700 milliárd forint értékű pályázatot hirdettek meg. A program többek között kiemelten foglalkozik a hazai kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatásával. Az innovációs kapacitások fejlesztését, a vállalatok és a felsőoktatási intézmények közötti együttműködések erősítését, illetve új technológiák bevezetését kívánjuk így is segíteni – fogalmazott.
A mai napon öt vállalkozás vezetőjével írt alá támogatási szerződést Varga Mihály, amelyek összesen 2,5 milliárd forint beruházást valósítanak meg. A Budamobil-Cargo Kft. közúti fuvarozás fejlesztését szolgáló közel egymilliárd forintos projektjéhez 492 millió forint támogatást nyertek el. A Elektromont Kft. a tömegközlekedésben résztvevő járművek tűzbiztonsági rendszerét újítja meg, a több mint 114 millió forintos összköltségű projekt megvalósulását közel 52 millió forint pályázati forrás támogatja. A Jet-Vill Kft. tervezett fejlesztése az elektromos és telekommunikációs kapcsolószekrényekben lévő nem kívánatos pára elvezetését oldja meg. A nemzetközi érdeklődésre számot tartó 125 millió forintos fejlesztéshez 56 millió forinttal járul hozzá a pályázati forrás. A hűtőberendezések gyártó LHG Kft. legújabb, mintegy 250 millió forintos innovációját 138 millió forinttal segítik. A Piringer Kft. olyan gyógyszeres termékcsalád fejlesztésébe kezd, amely megoldást jelenthet az eddig csak műtéttel kezelhető porckopások kezelésére. A több mint 900 milliós projekthez közel félmilliárd forint értékű forrásra pályáztak sikeresen.