A Visegrádi Együttműködés országai már a gazdaság újraindításán dolgoznak

Típus
Dátum:
2021-06-22
Forrás:
Pénzügyminisztérium hírek
Célunk az, hogy a válság utáni időszakban ne csak korábbi teljesítményünket nyerjük vissza, hanem erősebb, versenyképesebb V4-es gazdasági együttműködést hozzunk létre – jelentette ki Varga Mihály a Visegrádi Együttműködés (V4) pénzügyminisztereinek tanácskozása után tartott sajtótájékoztatón Varsóban.

Magyarország Kormánya nevében köszönöm azt a kiemelkedően eredményes munkát, amelyet a lengyel elnökség a Visegrádi Együttműködés elnökeként végzett – mondta a pénzügyminiszter. Hozzátette: az országainkat érintő kérdésekben való közös fellépéssel eredményesen képviselhettük érdekeinket nemzetközi szinten is. Olyan erő ez, amelyre építeni kell – hangsúlyozta Varga Mihály. A tárcavezető leszögezte: a kormány – a V4 következő elnökeként – elkötelezett amellett, hogy folytassa ezt a munkát.

Varga Mihály a tanácskozás eredményeiről szólva kijelentette: újraindítják a visegrádi országok gazdaságát.  Mint mondta: 2013 óta a visegrádi országok GDP-bővülése rendre meghaladta az unió átlagát. A gazdaság teljesítménye pedig idén már mind a négy országban megközelítheti a járvány előtti szintet. A tárcavezető elmondta: ebben fontos szerepet játszottak az egyes kormányok gazdaságvédelmi intézkedései. Ezekkel kapcsolatban a négy pénzügyminiszter tanácskozásán szó esett a fiskális politikáról, az államháztartási hiány és az államadósság alakulásáról. Magyar vonatkozásban Varga Mihály leszögezte: Magyarország álláspontja az, hogy a gazdaságpolitikának most elsősorban a beruházásokra, a munkahelyteremtésre és a válság következtében elveszett kapacitások pótlására kell fókuszálnia: nem a tartalékolás, hanem az újraindítás ideje van. A támogatások túl korai visszavonása lassítaná a kilábalást – magyarázta.

A digitális adózás és a globális minimumadó körüli nemzetközi törekvések kapcsán a miniszter kijelentette: Magyarország elutasít minden olyan kezdeményezést, amely adóemelést írna elő. Hibának tartanák, ha az adózást kiiktatnánk a nemzetgazdaságok közötti versenyből, hiszen Magyarország számára a 9 százalékos adókulcs valódi, termelő beruházásokat jelent. Az emelés több ezer magyarországi vállalkozást érintene hátrányosan, amely munkahelyeket is veszélyeztetne – fejtette ki Varga Mihály.



Fizetési megoldás szolgáltatója
Barion